Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-09-2009, 14:23   #81
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

mate pravdu,do toho auta ji davat nebudu,sice jsem si nejdriv rikala,ze bychom mohly byt i vic spolu,kdybych vencila v poledne,ale to riziko,ze to auto zdemoluje je opravdu velke.kdyz vidim,jak dopadla klec....
jo a s tema sousedama.tak ti maji tak jemny sluch,ze dneska si byla sousedka stezovat,ze priteli zvoni rano budik 45 minut a ona nemuze spat. takze spi asi za stenou vedle nas,chapu,ze vyskajici vlk u ucha nastve,ale co je arwen mimo loznici,tak si zatim stezovat neprisli...s tema lidma to je tezke,proto je asi moc nemusim...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 15:44   #82
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak vcera zase predvedla divadlo. vyla hodinu v kuse a zbyvajicich sedm hodin mela mezi vytim dokonce i 5ti minutove pauzy. potkali jsme sousedku nad nama,stezovala si na vyti a mimo jine i to,ze ji jde kour z cigaret z nasi kuchyne do bytu skrze otevrene okno. Je jasne,ze sousedi,protoze mame maslo na hlave zacali prudit. nechce se mi do otevrene valky,ale chceme toho psa resit a jde nam o cas. Nevim,jake moznosti maji sousedi,pokud se rozhodnou hrotit. cetla jsem ,ze ve vyhlaskce hl.m .prahy o chovu a drzeni psa v byte je psano,ze pes nesmi hlukem obtezovat okoli,zejmena v dobe nocniho klidu {nebo tak nejak se to pise}.Muzou naridit psa odebrat? dle naseho prava je to vec,takze myslim,ze ne,ale zacinam se toho dost desit. nikdy jsme se sousedy problemy nemeli,takze je to pro nas docela nova a neprijemna situace. musim si vzit tu dovolenou a fakt to trenovat po minutach. vcera spala mimo loznici a neprotestovala nijak vyrazne,akorat se rozhodla ze rozkouse zapalovac,coz se ji nepovedlo,jinak by dneska uz byla po amputaci jazyka z duvodu omrzlin
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 17:12   #83
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

2 mellorn:
Nechci být za sýčka, ale myslím si, že čévéčko (zvlášť pokud je závislák) neodnaučíš výt. Můžeš to pouze torchu zmírnit, ale počítej s tím, že pokud bude doma sama a na chodbě třeba vrznou dveře od sousedů nebo se rozjede výtah, zase spustí, protože jí bude líto, že jsi to nebyla ty. Bude v klidu jen, když ji nic nevyruší z čekání na tvůj návrat (to bude totiž spát), to ale nezaručíš

Kamarádovi vyl pes v kotci v noci, i když byl kamarád doma. Trochu to utlumil tím, že mu na dálku rozsvěcel světlo nad vchodem do domu a pes si myslel, že za ním jde páníček ven. Ale na 100% to nefungovalo.

Držím ti palce, ať to zvládnete, protože nepříjemní sousedi jsou hrozná věc. Akorát se před případným střetem s nimi nejprve seznam s vyhláškou, případně i s postojem úředníků na úřadě městské části.
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 20:08   #84
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Tak nevím, píšu to už podruhý, pže poprvé se to nezobrazilo, tak snad to tam teď nebude dvakrát, zas takový moudra to nejsou..

Opravdu držím palce, Mellorn!!! Vím o čem mluvíš a jak ti dokáží "osladit" život netolerantní sousedé. Taky bydlíme v paneláku. Řešila jsem něco podobného, ale ne s ČSV. Ti jsou hodně inteligentní, tak snad to ta tvoje nakonec pochopí! Než jste se přestěhovali bývala také sama? Pokud ano, jaks jí to učila předtím? Zkusila bych to stejně. Je fakt že to nebude hned, to by se měli sousedi dozvědět a snažit se pochopit. K tomu trénování máš další 2 alternativy, buď se zabaví a něco zdemoluje nebo řev. Já preferuju, po zkušenostech, ticho..
Naše čsv holky jsme naučily být hodný přes žrádlo. Teď se těší, abysme už vypadli a ony dostaly nějakou tu svojí ňamku. Ale jestli ta tvoje teskní tolik, že jí ani velká(aby dýl vydržela) a klidně syrová(aby byla dost lákavá) kost nezajímá když odejdeš, tak to je blbý. A co ty věci "na zničení" třeba zlatý stránky? My za tím účelem hromadíme papírový krabice všemožných tvarů a velikostí, pet láhve, hadry, klacky na hlodání..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 20:17   #85
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, no ked sa zacnu susedia stazovat vacsinoui sa to rapidne zhorsi. Ty si nervozna ze co zas dnes bude, ked odchadzas a pes si mysli ze nieco hrozne sa ide diat kedze si nervna a vyje o to viac. Zacarovany kruh. Skus proste obehnut vsetkych susedov osobne, vysvetlit im, ze pes je v novom prostredi a vyje, ale ze to sa do poriadku. Aj o tej nervozite im vysvetli. Ze proste najefektivnejsi sposob ako to riesit je nevsimat si to.
Mne este celkom pomohlo zobrat suku do roboty - cely den sa tam desne nudila ale spat sa jej nedalo, odvtedy podstatne lepsie znasala ked som sla rano do roboty. A zistila som, ze sa neoplati svindlovat a snazit sa stratit - najlepsie funguje ked jej pred odchodom dam pusu a poviem aby bola dobrucka a este jej spoza branky zakyvam. Zalezie na budu a spi. Ovsem ak sa vratim a potom idem prec to je horsie, to uz jasne idem na prechadzku bez nej a to sa predsa nerobi...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 20:35   #86
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

S tím co napsala Saschia:
Quote:
no ked sa zacnu susedia stazovat vacsinoui sa to rapidne zhorsi. Ty si nervozna ze co zas dnes bude, ked odchadzas a pes si mysli ze nieco hrozne sa ide diat kedze si nervna a vyje o to viac. Zacarovany kruh. Skus proste obehnut vsetkych susedov osobne, vysvetlit im, ze pes je v novom prostredi a vyje, ale ze to sa do poriadku. Aj o tej nervozite im vysvetli. Ze proste najefektivnejsi sposob ako to riesit je nevsimat si to.
naprosto souhlasím!!! jenže ono těm sousedům bohužel nejde o tu stejnou věc co nám a sice, aby se to naši psi naučili. Jim na nich nezáleží, nebo ještě hůř, byli by radši kdyby tam vůbec nebyli..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 22:45   #87
Blodhgarm
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default

2 Ghost

Když jsme jěště byli s Mellorn spolu a bydleli u mně, tak takhle nevyla ( aspoň jsme teda nezaznamenali stížnost ze srany sousedů), ale trochu demolovala. Nereagovala ani na to, že šel domů soused. Jedině když se na chodbě objevil někdo cizí, tak doběhla ke dveřím a párkrát "štěkla".
Podle mě je to tím, že se během 2 měsíců 2x stěhovala jinam, k tomu nový páníček, je z toho rozhozená a stal se z ní těšký závislák na Mellorn.
Dneska jsem ji měl vyjímečně na celý den doma a první hodinu taky tesknila a vyla (a to jsem byl doma), ale pak se uklidnila a spala. A to mě zná od štěnda...


2 Mellorn

Pokud dojde na nejhorší a musela bys ji dát pryč, udělám všechno pro to, abych si ji mohl vzít i kdyby mi měla zdemolovat celý byt. Nedokážu si představit, že by se dostala do cizích rukou.
Blodhgarm jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 10:05   #88
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

sousedi,kteri si stezovali tovedi,ze to bohuzel chce cas,to jsme jim rikali hned. vcera jsme se bavili se znamym pravnikem a rikal,ze psa nemame resit,ze tam hrozi max.blokova pokuta 5000 kc,kdyby to cheli hnat pres nejake prestupkove rizeni apod. byt je po mame,ta je clenkou druzstva a az se tim clenem stane i pritel,potom se na ne muzeme vykaslat uplne. je to fakt,chce to vic klidu a nenechat se rozhodit. budeme to trenovat po minutach,az bude dovolena.v te kleci ji nechci nechavat,ale je fakt,ze kdyz se bavi tim,ze zkousi zdrhnout,tak nevyje. nekdy si clovek musi vybrat to mensi zlo. to vetsi by bylo muset dat ji pryc....dneska je v radotine a je prej v dobrem rozmaru ale to hlidani je fajn,akorat ji necham fakt doma,aby tak necestovala a soustredila se na zvykani. a zacali jsme ji i odzavislovat tim,ze jsme ji nenechali spat ani v loznici,kupodivu neprotestovala nijak vyrazne a sla spat do obejvaku.proste tohle je vyjimecny stav,takova mobilizace,tak clovek je taky ochotnej zkusit skoro vsechno...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 11:08   #89
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Už jsem to asi psal, ale co se týká postupného zvykání, pokud už jednou byla ve stavu kdy nevyla a byla zvyklá být sama, nic takového bych nepraktikoval. Naložil bych jí samotu od rána do večera a důsledně to dodržoval. Postupně bych ji přivykal na odchody bez ní o víkendu, ale v týdnu bych se s ní už nemazlil. U Dakouše jsem zjistil, že stejně jako je bordel po víkendu, tak i když si ho vezmu jeden den do práce, tak další den vyvádí. Naštěstí mně nevyje, ale spíš demoluje a to cíleně věci které mu nepatří i když svých věcí na kousání má hafo. Teď jsme ve fázi průzkum vypínačů ... foto předtím a potom připojuji nakonec. vypínače jsou ploché a vystupují max 8mm:
Předtím:


Potom:


Bohužel, dneska jdem od 18:00 na cvičák (ZKO Hostivař) a tak jsem ho musel vzít do práce a narušit tak mnou doporučovanou "nálož samoty"

Last edited by jerabekj; 23-09-2009 at 11:14.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 13:56   #90
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default Pes a elektrika

Nasa stara fena spica velmi rada prekusavala kable a ked prekusla predlzovacku pod prudom tak bolo nacase to riesit. Napojil som kabliky s uplne tenuckou izolaciou na zvoncekove trafo 5V a pohodil ich len tak do priestoru. Za chvilku uz zuzlala. Zrazu "rana" - strhla sa odbehla - potom to skusila znovu - dalsia rana - a odvtedy sa vyhybala vsetkemu co len trochu propominalo kabel.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 14:09   #91
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post
Nasa stara fena spica velmi rada prekusavala kable a ked prekusla predlzovacku pod prudom tak bolo nacase to riesit. Napojil som kabliky s uplne tenuckou izolaciou na zvoncekove trafo 5V a pohodil ich len tak do priestoru. Za chvilku uz zuzlala. Zrazu "rana" - strhla sa odbehla - potom to skusila znovu - dalsia rana - a odvtedy sa vyhybala vsetkemu co len trochu propominalo kabel.
díky za tip! ... skoro se divim že to nepochopila hned po těch prvních 220 Voltech
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 17:00   #92
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jeste me napadlo vyresit to i odhlucnenim bytu. nemate nejake tipy,jak nejlip a nejlevneji? Asi by se jednalo o jednu stenu v loznici,dere do loznice a hlavni do bytu + asi strop. ale je to vubec ucinne?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 19:15   #93
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Sundavání např. polystyrenových desek ze zdi by jí určitě dost bavilo.. Jinak to moc nevidím jako řešení. Navíc polystyren je vlastně spíš na zateplení, tak to nic..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 20:04   #94
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

mellorn tak ja drzim palce, aby sa to podarilo vyriesit.. nevsimla som si, ako dlho toto nove vytie trva? ci by sa pre zaciatok nedalo dohodnut so susedmi, nech to jednoducho napr. mesiac zvladnu - ty nebudes nervozna v robote, pes to mozno vyciti a ukludni sa..
alebo skusit zohnat na okoli, po ceste do prace nejaky areal, kde si date koterec a budete ho tam cez den vozit..

ja musim poklopkat (niekam), z piatich audio zaznamov zatial mozem spravit zaver, ze moj novy prirastok vobec ale vobec nerobi taky hluk, aby mi mohol niekto nieco vycitat - za 9 a pol hodiny max. 40 minut hrubeho casu (jeden den dokonca len 15), kedy bolo pocut nejaky zvuk.. at mi vlezou na zada, ved aj pes potrebuje rozpravat
verim tomu, ze v ten statny sviatok prisli susedia vyzvanat, a tak sa pridala aj suka, ona tak rada vystekava navstevy
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 04:56   #95
Blodhgarm
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
díky za tip! ... skoro se divim že to nepochopila hned po těch prvních 220 Voltech
na to jsou moc chytří a vyšší napětí podle mne cítí, takze postup je následující: nejdříve opatrně uchopit šnůru, vytrhnout ji ze zásuvky a pak teprve rozložit na prvočinitele... Arwen tohle zvládá naprosto bravurně, když chce...
nevím kolik voltů běhá ve šňůře na připojení k internetu,ale tu překusovala na počkání..
Blodhgarm jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 08:07   #96
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak trva to asi mesic,tak dlouho uz tam bydlime. prvnich 14 dni jsme to vubec nevedeli,az prisel ten soused a 14 dni to vlastne resime. ona nedela rachot v kuse,ale tu prvni hodinu ji to vydrzi a potom miva i pauzy. ja se snazim byt v klidu a neposirat se z toho a rikam si,ze kdyz budou chodit nejak casto,ze pes furt rve,tak jim reknu,ze jsme si toho vedomi a resime to,bohuzel to nejde hned a jestli budou takhle za nama chodit,ze to neurychli,spis naopak. rozhodi to me a nasledne i psa. jsem zvedava na dnesni zaznam.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 13:04   #97
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
tak trva to asi mesic,tak dlouho uz tam bydlime. prvnich 14 dni jsme to vubec nevedeli,az prisel ten soused a 14 dni to vlastne resime. ona nedela rachot v kuse,ale tu prvni hodinu ji to vydrzi a potom miva i pauzy. ja se snazim byt v klidu a neposirat se z toho a rikam si,ze kdyz budou chodit nejak casto,ze pes furt rve,tak jim reknu,ze jsme si toho vedomi a resime to,bohuzel to nejde hned a jestli budou takhle za nama chodit,ze to neurychli,spis naopak. rozhodi to me a nasledne i psa. jsem zvedava na dnesni zaznam.
Ahoj,
teď jsem psal do jiného threadu a napadlo mne, že by to mohlo pomoct i u vás. Existují "protištěkací obojky". Jsou na elektriku a fungujou snad jako ty výcvikový, ale spouští je automaticky štěkání, tak snad by fungoval i na vytí. Znám pani, která takhle s úspěchem odnaučila štěkat čubu. Nejsem přítelem takové techniky, ale pokud by přišla nějaká krize, šlo by to aspoň zkusit.
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 13:48   #98
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

o tech obojcich jsem uz cetla,elektriku bych ji nedala nikdy,ale ten ultrazvukovy,pokud to bude neunosne , asi vyzkousime.nez jsem mela takovehle problemy,tak jsem si rikala,ze tyhle veci bych svemu psovi nikdy nedala,ale zoufali lide delaji zoufale veci. tohle bylo trochu nadnesene,mysli,ze tak zoufala nejsem vzdycky muze byt hur....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 14:32   #99
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Pozor! Protištěkací obojek funguje proti štěkání, na vytí ne! Alespoň třeba typ D mute reaguje na nárazový pohyb hlasivek. Vytí je táhlé a nechává ho to v klidu. Navíc ty obojky psi opravdu stresují a to to ani nemusí být ČSV, na ty bych to nedoporučovala ani zkoušet!
Spíš možná ultrazvukový obojek nebo lépe ultrazvukové cosi jako chůvička pro děti, snímá to zvuky mikrofonem a vydává nepříjemný zvuky pro psa, který by ho měli donutit přestat řvát. U toho ale nevim zda to také rozlišuje štěkot a vytí a zas je nebezpečí aby to nereagovalo i na jiné zvuky z okolí..
Ty laktační hormony tedy nefungujou??
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 14:46   #100
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,kdyz uz obojek,tak ultrazvukovy,jiny ne a taky ten,co reaguje jen na vibrace hlasivek a ne na okolni zvuky.pokud to ovsem na vyti nezabira,tak mame smulu.laktacni hormony mame 6.den,na navodu se pise,ze to melo byt v provozu alespon mesic,taky to chce asi svuj cas. v pondeli teda predvadela slusne divadlo,pak nebyla dva dny doma az dnes.tak sousedi se pro jeden den taky nezblazni,holt se neda nic delat.carovat neumim...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org