Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-10-2009, 11:37   #61
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Może poprostu chodzi o to żeby informacja była pełna, prawdziwa i odarta z wszelkich niepotwierdzonych dopowiedzeń w stylu 'bo ten stał pierwszy to ma pierwsze miejsce'. Ma wpisane w karte - to ma, nie ma wpisanego - nie ma.
No to zamiast wynikow podawanych na wszystkich stronach - nie tylko wolfdogu - niech wszyscy zawsze wrzucaja zdjecia kart i wszystko bedzie jasne. Nic nie bedzie niedopowiedziane.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:02   #62
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
KAZDY wie jakie otrzymal oceny i KAZDY wie, ze karty licza sie najbardziej Wiec moze zrobcie po prostu zdjecia kart Anczera i Declana i wrzuccie na forum. Moze skonczy sie ta dyskusja/nagonka, czy jak to inaczej chcecie nazwac.
W tej dyskusji nie chodzi o to kto był pierwszy. No chyba, ze komuś jest to potrzebne. Ja twierdze, ze szczeniaki nie dostały lokat i nie można powiedzieć, który z nich jest ważniejszy, a tym samym składać gratulacje za 1 miejsce. Na stronie WŚ są błędy w podanych danych i na WD nie powinny być one poprawiane wg uznania . Dane powinny być opublikowane dokładnie tak samo, a osoby zainteresowane powinny na podstawie otrzymanych kart je poprawić lub nie.
Shaluka była dośc blisko ringu szczeniaków i widziała jakie było zamieszanie. Sędzina nie mogła się zdecydować i na sam koniec stwierdziła co stwierdziła. Nie ma to znaczenia w jakiej kolejności ustawi się szczeniaki w wynikach ale nie można im przypisać lokat.

Nikt nie faworyzuje Declana kosztem Anczera. Oba szczeniaki są na tym samym poziomie. Ocena taka sama i bez lokaty.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:11   #63
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
W tej dyskusji nie chodzi o to kto był pierwszy. No chyba, ze komuś jest to potrzebne. Ja twierdze, ze szczeniaki nie dostały lokat i nie można powiedzieć, który z nich jest ważniejszy, a tym samym składać gratulacje za 1 miejsce. Na stronie WŚ są błędy w podanych danych i na WD nie powinny być one poprawiane wg uznania . Dane powinny być opublikowane dokładnie tak samo, a osoby zainteresowane powinny na podstawie otrzymanych kart je poprawić lub nie.
Shaluka była dośc blisko ringu szczeniaków i widziała jakie było zamieszanie. Sędzina nie mogła się zdecydować i na sam koniec stwierdziła co stwierdziła. Nie ma to znaczenia w jakiej kolejności ustawi się szczeniaki w wynikach ale nie można im przypisać lokat.

Nikt nie faworyzuje Declana kosztem Anczera. Oba szczeniaki są na tym samym poziomie. Ocena taka sama i bez lokaty.
I znowu slowotok....

Jedni zakladaja, ze byly lokaty - inni, ze nie bylo.
Grzes widziales karte Anczera? Czy ktos widzial karte Declana?
Wrzuccie zdjecia kart obu psow i nie dyskutujcie o niczym.
W tym momencie obie strony robia to samo.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:13   #64
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
hmm, ale dla czego nie ma diskusii o innych klasach a tylko o ta? czy nie dziala to dla tego ze jest jakis konkretny pies w tej klasie?
macie 6 klas, ale gadacie o tylko to jedna tez smiechu warte.
jak to ze foto wynikow przy ringie to juz nie dostateczna info.
znowu 3 strony o niczym
Masz Daiva rację trzy strony o niczym jakie nam zafundowałaś.
Sama dałas powód do dyskusji składając gratulacje "Jescze raz gratulacje dla Anczera za 1 miejsce w szczeniakach "
Jak dla mnie było tylko jedno 1 miejsce w szczeniakach i ten własnie szczeniak wystąpił na ringu głównym .
Nie widziałem tam , żadnego innego szczeniaka i nie ma to znaczenia z jakiego on był kraju czy hodowli.

No ale lepiej jak się pisze bzdury i je podpiera autorytetami to potem napisać własnie zdanie w tym stylu "hmm, ale dla czego nie ma diskusii o innych klasach a tylko o ta? czy nie dziala to dla tego ze jest jakis konkretny pies w tej klasie? "

Odpowiem Ci, ze nie bo dyskusja nie toczy się o to, który pies jest lepszy jak pewne osoby chciały by nakreować ale o rzetelne podawanie informacji.

Dlatego zgodzę się ze sssmokiem i niech wpisy zostaną dokonane na podstawie kart oceny. Wtedy nikt nie bedzie miał do nikogo pretensji i nikt nie będzie kombinował jak dowalić innemu deklasując jego psa.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:20   #65
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
I znowu slowotok....

Jedni zakladaja, ze byly lokaty - inni, ze nie bylo.
Grzes widziales karte Anczera? Czy ktos widzial karte Declana?
Wrzuccie zdjecia kart obu psow i nie dyskutujcie o niczym.
W tym momencie obie strony robia to samo.
Widziałęm kartę Declana i rozmawiałem ze zdezorientowanym Włochem.
Widziałem jak zdezorientowani byli inni i nawet sam Mirek rozmawiająć z sędziną nie wiele mógł na ten temat powiedzieć.

Powiem to jeszcze raz nie chodzi o to czy pierwszy był Anczer czy Declan.

Były też tam jeszcze inne trzy szczeniaki w psach i moze ich też zaprosimy do dyskusji. Wtedy się okaże , który jest ważniejszy.

Sprowadzacie dyskusję jak zawsze nie na ten poziom i zaczynacie szukać kolejnej animozji pomiędzy hodowcami.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:25   #66
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Daiva mi chodzi o to, że już nie raz przez zamieszanie na wystawie byli pokrzywdzeni właściciele, którzy nie zwrócili dostatecznej uwagi czy sędzia zrobił np. krzyżyk przy dajmy na to najlepszym juniorze, szczeniaku, suce czy co tam chcecie i mogło być porównanie, mogły być wypisane oceny na tablicy, ale jeśli nie ma tego w karcie, to nie wpuszcza nas na ring honorowy, ani związek nie uzna takiej karty do dajmy na to championatu. Są tu sędziowie, są wystawcy i obserwatorzy wielu wystaw, którzy widzą, że juz nie raz taki drobiazg zaprzepaścił nie jeden tytuł, przez głupią nie uwagę. Mi to obojętne jaka to klasa, jak wspomniałam osobiście mi się też Anczer najbardziej podobał, choć malutki, to ma fajny pysk(i błagam nie czepiajcie mi sie tu zaraz,że pisze malutki, poprostu tak zauwazylam w porownaniu do innych, co nie znacyz,że zle, zreszta sedzia nie jestem to moge mowic co chce i swoje zdanie miec, obojetnie jakby sie to stosunkowalo do wzorca, typow czy anatomi i rozwoju psa, bo kazdy ma inna i teraz malutki moze byc potem najwiekszym jak i na odwort). Ja poprostu pisze co mysle i co powinno być jak najbardziej fair z bazą, do której każdy ma zastrzeżenia, ale póki co szans na lepszą nie ma, wiec cieszmy sie z niej i starajamy się by była jak najlepsza.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:28   #67
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Shaluka była dośc blisko ringu szczeniaków i widziała jakie było zamieszanie. Sędzina nie mogła się zdecydować i na sam koniec stwierdziła co stwierdziła. Nie ma to znaczenia w jakiej kolejności ustawi się szczeniaki w wynikach ale nie można im przypisać lokat.
Lokaty zapisane na tablicy byly lokatami podanymi przez SEDZINE, a zapisanymi przez SEKRETARZA ringu. Koniec, kropka....
Kart nie dalo sie poprawic na miejscu, bo zostaly wydane dopiero PO finalach. Jesli komus czegos brakuje to mozna postapic tak jak zawsze w takim wypadku - wyslac prosbe do organizatorow o dopisanie lokaty, CACa czy innego tytulu, dolaczyc karte oceny i karte z wynikami jako dowod.
Wiec jesli na karcie Declana nie ma lokaty to mozna sie o to upomniec.

Sorry, ale rozmowa tutaj wyglada jak rozmowa osob, ktore nigdy nie spotkaly sie w brakujacymi danymi na kartach ocen. Po KAZDEJ wystawie mamy kilka takich przypadkow, gdzie trzeba poprawiac karty, dopisywac przyznane, ale nie wpisane CWC, NSwR, czy BOBy, bo osoby wypisujace (zwykle dziewczyny, ktore nie maja pojecia o wystawach) o czyms zapomnialy...

Oczywiscie tak byloby idealnie.... Jednak jak rozumiem bedzie teraz spor o biednego Anczera, bo udalo mu sie stanac na pierwszym miejscu.... To jak Salomonowy spor o dziecko. Lepiej by wszyscy nie mieli nic, niz Anczer mialby byc pierwszy...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:36   #68
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
i błagam nie czepiajcie mi sie tu zaraz,że pisze malutki, poprostu tak zauwazylam w porownaniu do innych, co nie znacyz,że zle, zreszta sedzia nie jestem to moge mowic co chce i swoje zdanie miec, obojetnie jakby sie to stosunkowalo do wzorca, typow czy anatomi i rozwoju psa, bo kazdy ma inna i teraz malutki moze byc potem najwiekszym jak i na odwort
To wlasnie optyka - poprawnie zbudowany wilczak zawsze wyda sie Tobie, mniejszy niz taki, ktory jest krotkonogi, ma wielka klate i jest w ciezkim typie... Glowa poprawnego wilczaka z suchymi kacikami bardzie zawsze dalikatniejsza, bardziej "sucza" niz glowa moloso-wilczaka, z wiszacymi wargami.

Optyka optyka - a zadaniem sedziego jest nie dac sie jej zmylic. I chyba wlasnie dlatego ten "maluszek" wygral ta klase....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:36   #69
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Widziałęm kartę Declana i rozmawiałem ze zdezorientowanym Włochem.
Widziałem jak zdezorientowani byli inni i nawet sam Mirek rozmawiająć z sędziną nie wiele mógł na ten temat powiedzieć.
Jak wszyscy byli tak zdezorientowani - to faktycznie wrzuccie zdjecia kart i nie ma co dyskutowac.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Powiem to jeszcze raz nie chodzi o to czy pierwszy był Anczer czy Declan.
Owszem posrednio o to chodzi. Pierwsza lokata Anczera laczy sie z nizszym miejscem Declana i innych psow. Jesli lokat nie bylo to wszystkie psy sa sobie rowne. Wiec ma to znaczenie w tej dyskusji.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Były też tam jeszcze inne trzy szczeniaki w psach i moze ich też zaprosimy do dyskusji. Wtedy się okaże , który jest ważniejszy.
Zapraszaj. I niech zrobia od razu skany swoich kart
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 12:55   #70
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Sorry, ale to nie była optyka. Ale nevermind.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 13:03   #71
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Masz Daiva rację trzy strony o niczym jakie nam zafundowałaś.
no ale to wszystko pokazuje na jak duzo w swiecie sa idiotow ze o to samo gadac na 3 strony.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 19:44   #72
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
no ale to wszystko pokazuje na jak duzo w swiecie sa idiotow
Na twoim miejscu uwazalbym z tymi wyzwiskami
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 19:49   #73
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Na twoim miejscu uwazalbym z tymi wyzwiskami
a co? przy tym twoje imie jest tak samo mozna i o mnie- bo idiotka, ze zaczelam to, i o reszcie- bo 3 strony o niczym napisali, powiedziec.
czy na powiedzienie merytoryczne juz podskakujes na "bicie mordy?"
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 20:02   #74
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Na twoim miejscu uwazalbym z tymi wyzwiskami
Uwazaj zebys zapasci nie dostal wstajac za szybko za biurka...


A tak powaznie, to kurcze fakt, lepiej uwazac na takich zdecydowanych i pewnych siebie forumowiczow i blogersow - sa w stanie zniszczyc Cie wirtualnie bez mrugniecia okiem <rotfl> po dwakroc conajmniej!!
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 20:25   #75
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Brawo! I gratki Kasi za prawdziwego faceta, który potrafi zareagować na chamstwo wobec kobiet (choćby wirtualne)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 22:07   #76
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ok. Ja bym określenie 'idiota' zarezerwował dla kogoś kto mając 2 półroczne psy w 'lastminute' zapowiada kolejny miot w kraju dosyć mocno dostającym po tyłku z powodu kryzysu. Ale pewnie to też jest 'chamstwo'. No ale wiadomo - są tutaj święte krowy których ruszyć nie można bo zaraz cała zgraja z widłami się zlatuje. Za to innych gnoić można.

Quote:
czy na powiedzienie merytoryczne juz podskakujes na "bicie mordy?"
ty i merytoryczne rzadko kiedy sie pokrywa. a w tym temacie jeszcze sie nie trafilo.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 22:11   #77
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Ok. Ja bym określenie 'idiota' zarezerwował dla kogoś kto mając 2 półroczne psy w 'lastminute' zapowiada kolejny miot w kraju dosyć mocno dostającym po tyłku z powodu kryzysu. Ale pewnie to też jest 'chamstwo'. No ale wiadomo - są tutaj święte krowy których ruszyć nie można bo zaraz cała zgraja z widłami się zlatuje. Za to innych gnoić można.


ty i merytoryczne rzadko kiedy sie pokrywa. a w tym temacie jeszcze sie nie trafilo.
no, no dawaj dalej i dziekuje za reklame dla moich szczeniakow im weciej zaczne cie o tym gadac tylko lepej bedzie dla mnie. serdeczne dziekuje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 22:19   #78
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Obojetnie jak mowia , byle by mowili? Normalnie jak gwiada szołbiznesu rodem z faktu.

Bo dla mnie to raczej nie brzmi dobrze. Ale ja glupek jestem, nie znam sie.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 22:22   #79
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Obojetnie jak mowia , byle by mowili? Normalnie jak gwiada szołbiznesu rodem z faktu.

Bo dla mnie to raczej nie brzmi dobrze. Ale ja glupek jestem, nie znam sie.
ale trafnie powiedzane... o swoich
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 13:53   #80
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Nie bylo mnie na forum pare dni. Widze, ze nic sie nie zmienilo. Szkoda.
Az sie nie chce czytac.
Tak to juz jest, ze sa i ludzie, i ludziska.... o fuj.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org