Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-11-2009, 00:35   #41
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
naszczescie nie bede musial tego robic bo sa jeszcze normalni hodowcy, ktorzy potrafia myslec o tym co najlepsze dla pieska i dla wszystkich a nie kierowac sie emocjami.
Mogłbyś rozwinąć tę fascynującą myśl? Z przyjemnością dowiem się jaka jest recepta na uszczęśliwienie wszystkich
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:43   #42
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

eh.. to teras tylko do zwiazku przeslac zeby wiedzieli ze sa i "uczciwe hodowcy", ktore biednemu pomoze.
hmm a do rodzinego kraju nie chces wroczyc, jesli tam sa takie dziwne liudzi i wladza idiotow? pomysl o tym.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:47   #43
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
eh.. to teras tylko do zwiazku przeslac zeby wiedzieli ze sa i "uczciwe hodowcy", ktore biednemu pomoze.
.
"biednemu" czyli głownie sobie, oczywiście Daiva, że tacy są i obawiam się, ze najmniejszym złem byłoby takie sprzedanie szczeniaka :/
Nie oszukujmy się, że gość nie znajdzie tego, czego szuka, byłoby naiwnością tak myśleć.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 00:55   #44
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

A wroce, wroce tylko najpierw dokoncze studia prawnicze i dosc kasy zarobie to jasne ze wroce chyba ze socjalizm w Norwegii sie skonczy. Przeciez nie ma to jak wydawac norweska kase w Polsce dostaje sie 3x tyle za kazda korone co tutaj

No a pozatym jak widze wreszcie wszyscy zrozumieli ze pieska bede mial i tak a wiec lepiej dla pieska zeby piesek mial odpowiedni paszport w ktorym bedzie wpisane mix bo wtedy nie bedzie po drodze nigdzie zadnego problemu. I wszyscy beda uszczesliwieni:

Ja bo bede mial takiego pieska jakiego chce i bedzie mial odpowiednie papiery by mieszkac w norwegii.

Piesek bo bedzie mu sie u mnie dobrze zylo w domu jednorodzinnym z duzym ogrodem i lasem niedaleko i codziennie z najlepsza karma i mieskiem dla wilczka, nie to co w bloku w polsce.

Hodowca bo sprzeda pieska i moze nawet dostanie bonus zarobek za swoja uczciwosc, akceptacje dla uczciwosci ze strony innych oraz pomocnosc w zalatwieniu odpowiednich papierow a takze bedzie wiedzial ze piesek ma sie dobrze.

A moze nawet i weterynarz jesli bedzie musial podbic odpowiednie kartki ze piesek przeszedl takie a takie badania potrzebne do wyjazdu do skandynawii. Ale z tego co sie dowiedzialem ostatnio to jednak nie trzeba az tak skomplikowanych dokumentow zdrowia. Wystarczy paszport mix na wypadek kontroli na granicy.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:07   #45
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

to podziel sie kto Ci przeda i papierki zalatwi i laboratorie nawet, bo i ja chce miec vastgotaspets wpisanego w papierach a nie wilczaka.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:15   #46
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Mieszanca moze wpisac chyba kazdy hodowca jesli tylko chce a o rasie "vastgotaspets" nieslyszalem pozatym chyba sie nie da wpisac innej rasy niz ta do ktorej nalezy piesek lub mieszaniec. Pozatym tak naprawde kazdy pies jest mieszancem tylko te rasowe sa dzielem selekcji odpowiednio dobranej. A wiec mozna wpisac mix kazdemu do paszportu a innej rasy wpisac sie juz nie da....

Kazdy hodowca czy sprzedawca psow moze w podaniu o paszport dla psa wpisac ze piesek jest mieszancem bo nikt nie bedzie mu udowadnial ze pies nie jest mieszancem zwykle jest odwrotnie ze trzeba udowodnic ze jest rasowy. A co do weterynarza to napewno jest wielu ktorzy za drobna oplata moga pomoc i wpisac ze piesek mial takie a takie badania potrzebne w takim a takim kraju. Ale z tego co wiem wystarczy sam paszport i nie trzeba jednak zadnych badan do krajow Unii i bardzo dobrze.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:17   #47
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
"biednemu" czyli głownie sobie, oczywiście Daiva, że tacy są i obawiam się, ze najmniejszym złem byłoby takie sprzedanie szczeniaka :/
Nie oszukujmy się, że gość nie znajdzie tego, czego szuka, byłoby naiwnością tak myśleć.
oi wiem, tylko ze mafia czuwa a internet swoje robi tez wiadomo do kogo pisal, i kto co powiedzial
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:20   #48
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Mieszanca moze wpisac chyba kazdy hodowca jesli tylko chce a o rasie "vastgotaspets" nieslyszalem pozatym chyba sie nie da wpisac innej rasy niz ta do ktorej nalezy piesek lub mieszaniec.

. A co do weterynarza to napewno jest wielu ktorzy za drobna oplata moga pomoc i wpisac ze piesek mial takie a takie badania potrzebne w takim a takim kraju. Ale z tego co wiem wystarczy sam paszport i nie trzeba jednak zadnych badan do krajow Unii i bardzo dobrze.
chyba trzeba wyjasnic jak te testy wygliadaja i co to jest bo narazie nie wiemi o co spiewami.
po drugie .... wstyd psow siasadnego kraju nie znac oh...

http://pl.wikipedia.org/wiki/V%C3%A4stg%C3%B6taspets
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:28   #49
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Chodzilo o jakies niby szczepienia przeciw wsciekliznie oraz potem sprawdzenie przeciwcial ale okazalo sie ze jednak wystarczy sam paszport ale wrazie czego weterynarza zawsze sie znajdzie dobrego ktory wszystko ladnie opisze i podpisze.

A co do tych vastgotaspets to dziekuje juz zdazylem sprawdzic na wikipedii co to za pieski. Jak juz mowilem interesowalem sie zawsze wilkami oraz pieskami typu Owczarek Niemiecki (ochydnie go hodowcy oszpecili przez ostatnie 50 lat obnizajac tyl tak ze zrobil sie krzywy), Alaskan Malamute, Husky itp. no i okazalo sie wlasnie ze wilczak to piesek idealny gdy o nim przeczytalem blizej wilka juz sie nie da chyba ze ktos ma prawdziwego wilka

Pozatym informuje ze ja nie kontaktuje hodowcow przez to forum tylko przez strony internetowe ich hodowli i podane tam dane i normalnych da sie na szczescie znalezc, a nawet jakby ktos teraz wszystkich przekonal zeby mi pieska niesprzedawali to co za problem zmienic sobie maila i udawac polaka mieszkajacego w polsce albo wyslac wujka czy kuzyna.
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:31   #50
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Ja i tak kupie pieska wilczaka bo:

a) I tak nikt nie wie kim jestem w rzeczywistosci, wiec pieska moge kupic nawet sam w Polsce.

b) Pieska moze mi kupic wujek albo kuzyn w Polsce i jesli bede zmuszony tak zrobic to kupia pieska od tego hodowcy ktory najwiecej protestuje przeciw mnie bo bedzie to mialo dodatkowy smaczek
Szczeniak to nie worek kartofli. Żaden rozsądny hodowca nie sprzeda psa osobie, o której nic nie wie. Myślę, że po tych buńczucznych zapowiedziach, wszyscy będą jeszcze bardziej wyczuleni i dokładnie sprawdzą w jakie ręce trafia ich szczeniak.

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Hodowca bo sprzeda pieska i moze nawet dostanie bonus zarobek za swoja uczciwosc, akceptacje dla uczciwosci ze strony innych oraz pomocnosc w zalatwieniu odpowiednich papierow a takze bedzie wiedzial ze piesek ma sie dobrze.

A moze nawet i weterynarz jesli bedzie musial podbic odpowiednie kartki ze piesek przeszedl takie a takie badania potrzebne do wyjazdu do skandynawii. Ale z tego co sie dowiedzialem ostatnio to jednak nie trzeba az tak skomplikowanych dokumentow zdrowia. Wystarczy paszport mix na wypadek kontroli na granicy.
To jest ta Twoja "uczciwość"? Propozycja łapówki?

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Piesek bo bedzie mu sie u mnie dobrze zylo w domu jednorodzinnym z duzym ogrodem i lasem niedaleko i codziennie z najlepsza karma i mieskiem dla wilczka, nie to co w bloku w polsce.
Biorąc pod uwagę co zaprezentowałeś na tym forum, nie masz bladego pojęcia co jest psu naprawdę potrzebne do szczęścia. W tym momencie skreśliłeś się jako przyszły właściciel.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:41   #51
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Piesek bo bedzie mu sie u mnie dobrze zylo w domu jednorodzinnym z duzym ogrodem i lasem niedaleko i codziennie z najlepsza karma i mieskiem dla wilczka, nie to co w bloku w polsce.
Popatrz Ty - nasz mieszka w bloku, w Polsce, do lasu mamy trzy kilometry i Baaj je najlepszą karmę, a swego czasu specjalnie dla niego zamawialiśmy mięsko, bo wiesz, a może i nie - trolle nie zimują - że psu sam ogród, las i ten osławiony dom nie dają szczęścia. Tylko dobry właściciel jest w stanie to zrobić - taki, który swoje kaprysy i egoizm poświęci dla dobra psa, czasem nawet z psa rezygnując. I nie ma się, co chwalić, że jakis egoista zgodził Ci się sprzedać psa - Norwegowie ślepi nie są, a wilczak to nie owieczka. Za same wilczakowe obyczaje możesz mieć kłopoty, a z Twoim podejściem raczej - podkreślam raczej - nad tym nie zapanujesz.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:44   #52
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Oh widze ze znow jakis hodowca szarzuje sobie, powiem ci tyle ze jakbym chcial to bym sobie mogl nawet zamowic czystej krwi wilka jeslibym zaplacil tyle ile trzeba.

Ale mnie wystarczy wilczak i pozatym ciekaw jestem jak hodowca bedzie kontrolowal swoich klientow, zadzwoni do ich sasiadow ?? hahahah czy powie ze im nie wierzy na slowo, i ciekawe jak bedzie wiedzial komu wierzyc a komu nie. Jeslibym wyslal wujka czy kuzyna to odrazu kazdy z was moze sie poddac w marzeniach o tym ze bedzie wiedzial kim jest klient.

Oczywiscie ze ucziwym rozwiazaniem w walce z socjalistycznymi zasadami jest uzycie kapitalistycznego podejscia. Kapitalizm pokonal Zwiazek Radziecki a co dopiero paru malutkich norweskich socjalistow i ich urzedaskow....wystarcza odpowiednie dokumenty i tyle.

Ja naleze do ludzi ktorzy nie widza przeszkod w osiagnieciu czegokolwiek w zyciu bo wszystko da sie zalatwic, i smiesza mnie pogrozki "kilku odwaznych" ze nie kupie sobie pieska bo oni niechca jakby byli prezydentem, premierem i najbogatszym polakiem w jednym.

A i jeszcze dodam odpowiedz dla "AnglesDream": nie martw sie zadbam dobrze o pieska a pozatym norwegowie w ogole sie nie interesuja tak jak polacy swoimi sasiadami sa zupelnie obojetni przynajmniej ci ktorzy mieszkaja na obrzezach miasteczek, po lesie spaceruja 1000 roznych psow z roznymi wlascicielami i nikt nigdy sie nikogo nie pyta co to za pies itp. itd. nawet jak ma ktos latwo rozpoznawalnego rotweilera.

A co do tego kto mi psa sprzeda to bedzie to osoba jedyna rozumna ze wszystkich, bo odrazu zrozumie ze najlepiej dla pieska zalatwic odpowiednie papiery a nie zeby ktos inny mial dla mnie pieska kupic i niepotrzebnie go narazac na granicach bez odpowiedniego papierka. Przeciez kazdy z was wie ze jakbym chcial moglem niczego nie mowic....a zawsze moge wyslac kogos innego po pieska.

Last edited by XaedasKSP; 28-11-2009 at 01:49. Reason: dodalem odpowiedz
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 01:57   #53
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Ależ nie chodzi mi o spacerowanie z wilczakiem po lesie tylko o to, co wilczak potrafi zrobić i wątpię, żeby "to" sąsiedzi też zignorowali, ale oczywiście Twój będzie idealny, grzeczny, super wychowany, bo przecież widać, jak wiele w Tobie pokory tak koniecznej do dobrej pracy z psem, ile w Tobie elastyczności, rozsądnego podejścia, a jak mało kombinatorstwa i pójścia na łatwiznę, dzięki której biedne psy głupich ludzi kończą na obrożach elektrycznych, łańcuchach czy uśpione ewentualnie otrute, gdy zjadły o jedną kurę za daleko. Norwegia to kraj mlekiem i miodem płynący, niezwykle otwarty, chłonny i nie tak zaściankowy jak Polska, gdzie mało kto przejmie się nawet ujadającym psem, bo pies jest od szczekania. To w końcu nie kraj, gdzie pies musi być wybitnie wyszkolony - całkowicie zapatrzony we właściciela. Ale nawet jeśli, to Ty sobie poradzisz, bo Ty wiesz, Ty umiesz i Ty musisz i Twój pies też będzie musiał - pytanie brzmi, co uczynisz, gdy nie będzie chęci? Gdy się rozczarujesz? Zagryziesz zęby i będziesz siedział cicho?
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:03   #54
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Najblizszy sasiad mieszka o 50 metrow od mojego domu, pozatym tutaj nikt nie hoduje kur ani zwierzat ktore chodza luzem. Sa dzikie koty ale one nie naleza do nikogo. Pozatym husky wyja rownie skutecznie i nikogo tutaj to nie obchodzi a dalsi sasiedzi maja wlasnie husky ktorego zabieram czasem na spacer bo im sie niechce chodzic tylko go trzymaja w ogrodku.....czesto sie slyszy jakiegos psa tez ze szczeka i jakos nigdy nikt do nikogo nie przyszedl ze skarga. Mialem kiedys owczarka niemieckiego i tez umial szczekac i jakos nikt nie narzekal ani nawet sie nie interesowal....to nie centrum Oslo tylko male miasteczko norweskie i jego obrzeza....
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:04   #55
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

Quote:
Originally Posted by XaedasKSP View Post
Oh widze ze znow jakis hodowca szarzuje sobie, powiem ci tyle ze jakbym chcial to bym sobie mogl nawet zamowic czystej krwi wilka jeslibym zaplacil tyle ile trzeba.

Ale mnie wystarczy wilczak...


Na początek proponuje zapoznać się ze znaczeniem słów jakich używasz, nastepnie zapoznaniem sie z przepisami prawa, w jaki sposób zawiera się umowę i co może hodowca i może wówczas się zdziwisz ile on może; potem poczytaj dokładnie forum i opis rasy, bo cały czas potwierdzasz, że wilczak= wilczy wygląd.
wszystko co tu piszesz, pokazuje że nie nadajesz się na właściciela psa, a tym bardziej wilczaka.
żal mi psa, który trafi do ciebie, bo albo będzie potraktowany morbitalem, albo kołami samochodów.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:11   #56
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Nieważne - napisałam widać na zbyt wysokim poziomie ironii albo nie wyczuwam Twojego sarkazmu. W każdym razie nie zrozumiałeś niczego z mojego wpisu i może i dobrze, bo mógłbyś poczuć się obrażony. Idę tymczasem na spacer z moim wilczakiem i jego wiernym giermkiem Celarem - znów walczyć z betonowymi potworami dla sztuki samej w sobie.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:21   #57
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Quote:
Originally Posted by zubrzyca View Post
żal mi psa, który trafi do ciebie, bo albo będzie potraktowany morbitalem, albo kołami samochodów.
Ciekawe niby czemu mialoby mi cos rozjechac psa, ja nie puszczam psow luzem po ulicy, pozatym mialem juz kiedys owczarka niemieckiego. Ale te pieski zniszczyli wlasnie hodowcy hodujac je tak zeby mialy krzywe plecy zamiast zachowac pieska takiego jaki byl 50 lat temu....blizszy oryginalu.

A jeszcze raz powtarzam ze tutaj nikt sie tym nie interesuje, bo u niedalekich sasiadow husky w ogrodku wyje codziennie i szczeka i nikt sie tym niezainteresowal poza mna bo spytalem czy moge go czasem zabrac na spacer zeby sobie pochodzil a nie tylko siedzial w ogrodku i kopal dolki nudzac sie. A wiec pieskowi nic nie grozi jesli chodzi o zainteresowanie ludzi nim zbytnie.....nawet zeby wyl sobie jak wilk codziennie "o polnocy do ksiezyca"......
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:26   #58
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

widzę, że nadal nie czytałeś forum.
najpierw przeczytaj, a potem zadawaj pytania.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 02:48   #59
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Zastanawia mnie tylko jedno. Niby wszyscy tutaj tak uwielbiaja psy a nikt nie pomyslal zeby powiedziec cokolwiek konstruktywnego co mogloby wyjsc na dobre dla pieska. Za to cala gora ludzi zastanawia sie nad tym co go zlego moze spotkac i pewnie by sie wszyscy cieszyli jakby sie tak stalo bo by mogli powiedziec "a nie mowilem, mialem racje gosciowi sie nie udalo dobrze mu tak".

Ale aby wszystkich rozczarowac jak tylko bede mial tutaj pieska to z przyjemnoscia bede zamieszczal zdjecia z tego jak piesek sie rozwija i jak sobie zyje (oczywiscie zdjecia z miejsc daleko od mojego miejsca zamieszkania w Norwegii lub z srodka domu, tak aby zyczliwy donosiciel a takich by sie pewnie wielu znalazlo nie wysmarowal listu do norweskiej policji).
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 07:55   #60
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Hmm..... A myślisz, że wilczaki jedynie wyją i zjadają meble? A co się stanie jeśli taki Twój "piesek" podleci do dziecka wskoczy na nie i w geście powitania pokłapie je zębami na oczach rodziców? Myślisz, że wtedy nie zareagują?
Dla twojej informacji jest to standardowa metoda witania się wilczaka. Z użyciem zębów. A tego nie robią inne rasy z tego co wiem. I widzę, też że nie jest łatwo tego psa oduczyć, bo z moją Astarte walczę już od paru miesięcy i dalej bezskutecznie.
Tak więc powodzenia, bo psa i tak i tak kupisz, ale założę się, że nie raz nie dwa będziesz tego żałował.
Witek jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org