View Single Post
Old 03-03-2010, 10:35   #1
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default Rozhovor ve Světě psů...ach jo

Pokud čtete Svět psů, asi vás zaujme v rozhovoru s nevidomým panem Primákem, informace kterak byl jeho Endy napaden "uprostřed náměstí, československým vlčákem v rukou mladičké dívky". Docela mě ten článek nadzvednul a protože pochybuju, že by realita redakci zajímala tak ten smutek vyklopím aspoň tady.
Tak v první řadě se tedy prásknu, že tou mladičkou dívkou jsem byl já a agresor můj Akeenah. Je to víc než rok. A bylo to v bufetu na historickém trhu v parku. Pojídali jsme párky a pod stolem 3 vlčáci zpracovávali svou kostěnou pozornost od obsluhy, když se přiřítil Chesapeake bez doprovodu a bez zaváhání se pokusil se zavrčením Akeenahovy potravu odebrat přímo z tlamy. Ten se jen krátce varovně ohnal a pes zmizel. Nevím jestli šlo tomu zabránit? Žádného kontaktu jsem si nevšimnul, ale kdo ví.
Asi za třičtvrtě hodiny nás na témže místě sebrala Policie. Prý těžce pokousaný vodící pes. Měl asi centimetr natržené ucho, takže to krvácelo opravdu pěkně. Co je důležité, že přímo naproti bufetu měly stánek Helpes, které naši vlčáci od začátku jen svou přítomností docela vytáčeli/slovy jejich vedoucí:"kdo vůbec vznik tohoto plemene povolil?" No a pak to vypadalo jako když se na nás slétly harpye, včetně městské policistky, která na mě nenávistně syčela, že je majitelkou 3 canisterapeutických pitbullů. Do toho přicházeli trhovci kteří tvrdili, že vodící pes se stihnul mezi tím dost poprat z nějakým labradorem. Nikdo je neposlouchal.
Tak jsem navrhnul doprovod k veterináři. prý jestli jsem se nezbláznil, že to je pes za 200000,- a ten potřebuje sanitku a speciální kliniku. Tak jo. Pak jsem se pokusil aspoň psa ošetřit a očistit od krve. V tom mi zbránili, neboť bylo důležitější jej pořádně nafotografovat chlapíkem v kostýmu retrívra.
Když přijela psí záchranka, hledali psa těžce potrhaného vlky. Původně to chtěly ošetřit na místě, ale když viděli tu hysterii tak raději že pojedeme. Jak saniťák tak na klinice ve Stodůlkách viděli pana Primáka velice rádi, neboť tam všude měl sekeru od minulých akcí. Například když psa přecpal o vánocích cukrovím a tím ho přiotrávil /to v rozhovoru také zmiňuje, ale trochu jinak/. Celé ošetření trvalo asi 15 minut a při asistenci jsem zjistil, podle četných jizev, že těžce obézní pejsa se rve nejspíš často a rád. Taky jsem se divil velmi nepříjemnému stahováku na kterém visel prakticky pořád. Po návratu na místo, jsem se dozvěděl, že celý incident už stihli příslušníci Helpesu mohutně zpropagovat na hlavní scéně za pomocí Marty Kubišové, ale už to byly velmi nebezpeční 3 čsv/asi mysleli i to 3měsíční štěně/ kteří těžce zranili ubohého vodícího psa. Je to příspěvková organizace tak to chápu. Pořád mi to, ale strašilo v hlavě, protože vodící pes přece nemůže být agresivní. A před časem jsem ho potkal na výstavě. Napadal všechny kolem bez rozdílu a nevidomý majitel i s asistentkou měly co dělat aby jej udrželi. A dnes se dovídám, že pán Primák má už třetího psa, protože ti předchozí se zbláznili a nebo byly agresivní.
Tak takto nějak vypadá pozadí běžného článku v tisku. Za špatnou reprezentaci plemene se těm kterých se to dotklo omlouvám.

Last edited by Adrian; 03-03-2010 at 16:32.
Adrian jest offline   Reply With Quote