View Single Post
Old 04-09-2008, 08:34   #16
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Rocco, jsi trochu mimo téma. O jaké bonitaci tady mluvíš ? V Polsku proběhla bonitace a co se týká povah, dvě zvířata byla odložena a ostatní s povahou problém neměla.
Jinak Tě musím upozornit, že v ČR jsem na vlastní oči několikrát zažil, že byla uchovněna zvířata, která na to prostě neměla. V současnosti se to bohužel také občas stává s odvoláním na " potřebu psa v chovu". V minulosti se to bohužel stávalo bez zdůvodnění. Tehdy bylo rozhodující, kdo je majitelem nebo chovatelem psa. A pokud dotyčný byl sám v bonitační komisi nebo byl dobrým kamarádem, tak se pes uchovnil.
Nevím, co je horší, ale je zajímavé, že po jednom z problémových psů máš právě Ty štěně a nikdy v minulosti jsi to nekritizovala.
Já vím, že je to "trochu" mimo téma a taky jsem to napsala a čekala, že to zase někam "přešoupnete". No nic. To z minulosti ? cop od tebe taky jiného čekat, že ?. Go-Go (na kterou narážíš) má povahu Od a já jí u kolíku viděla (je to i nafoceno, ale kvalita poor....), takže to Od má zaslouženě. O tom, že rozhodovalo čí je to pes - to je asi tvůj dojem. Já mám leckdy ten samý dojem teď.....(hodnotí se spíše druhý konec vodítka a příjímení psa.....)Myslím, že řada psů nebyla kvůli povaze uchovněna a bylo naprosto jedno, čí to bylo zvíře. Pokud se "ze...ralo" u kolíku, tak to prjít nemohlo. Narozdíl od bonitací teď. Chápu, že ti Go-Go a její potomci leží v žaludku (stejně jako Jaw) ,ale tato dvě zvířata jsou v chovu zaslouženě - narozdíl od "krevně nepříbuzných" teď.........
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote