View Single Post
Old 05-09-2008, 19:40   #47
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

No, pěkně se nám to tu rozvinulo...ta takzvaná "diskuse". Na mě bohužel působí spíše jako typické štěkání jeden na druhého..Pavle-je pravda, že tě neznám osobně, nicméně tvé reakce působí skutečně často dosti agresivně či urážlivě..
Dnes jsou na PC i netu řekla bych běžně i 4 nebo 5ti leté děti..taky jim budeš vysvětlovat autorská práva? Nebo jim budeš většinu jejich činností zakazovat proto, že to není správné? (teď nemám na mysli jen téma diskuze)..Jsou věci, na které potřebuje dítě vyrůst a ono mu to dojde..nebo už bude ve věku, kdy se mu to dá vysvětlit.
Taky mám z tvých příspěvků dojem, že jsi přímo sám pan dokonalý...po všech směrech zdá se (znáš zákon, víš jak správně vychovávat psa, víš jak moc musí být majitel nejen finančně zajištěn aby mohl mít psa, víš jak správně vychovávat děti..). Z vlastní zkušenosti ti mohu říct, že ne všemu se dá zabránit-ať se ti to líbí nebo ne...a to platí právě i v té výchově. A to teď mluvím o mnohem závažnějších záležitostech, než jsou nějaká autorská práva!! Hold, každý žije v jiném prostředí, má jiné zkušenosti, jiné genetické vlohy a jiné možnosti. A někdy to člověk zkrátka nezvládne, i kdyby chtěl a i kdyby se postavil na hlavu! Nemáme všichni stejné podmínky.
S autorskými právy to vidím podobně jako Helena. Pokud mi tak strašně záleží na tom, aby nikdo další nepoužil bez mého vědomí mou fotku například, mohu na ni dát copyright...nebo ne?! Mohu na ni dát podpis, nebo vodotisk...nebo ne? A v tom okamžiku, bude pro dítě fotka méně atraktivní (v případě vodotisku) a vážnému zájemci o fotku bude jasné, kdo je autorem a na koho se obrátit. Krom toho, na internetu je spousta fotek u kterých nezjistíte autora.
A ti tebou zmiňovaní studenti, Pavle, kterým jsi dovolil použít tvé fotky....byli studenti, jak jsi sám napsal. Studentovi, je minimálně 15let...a tedy už sakra dobře vědí, co činí.
Když jsi tak vzorný ve všech směrech...určitě jsi až do 18ti let nedal svým dítkům ani kapku alkoholu, určitě nemáte doma jediný nelegální program (takže jste asi milionáři), určitě jsi nikdy nestanoval tam, kde bys neměl, nikdy jsi si neodplivl na chodník, neodhodil odpadek, neutrhl v PR květinu nebo nechytal např. brouka.....bylo by toho spousta. Každý se orientuje v něčem jiném...Asi by bylo zajímavé, udělat anketu na téma: máte nelegální program? (což bude asi dost tím, že snad jen u nás jsou zrovna SW a nejen ony) neskutečně předražené. Cena samozřejmě není omluva..nicméně, zkuste dnes studovat VŠ bez PC např. A abych se zas vrátila k tématu...krádeže odborných textů, podložených těžce vydřenými a zpracovanými daty, bych rozhodně nezaměňovala s dětskými webovkami. Pokud mi to tak vadí...napíšu na své stránky zřetelně, jak se věci mají a fotky označím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote