View Single Post
Old 14-04-2011, 14:03   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Proč jsi nepožádal přímo lidi, kteří s čsv cvičí?
No právě, že jsem nějakou dobu čekal na odpověď Klubu a pak jsem některé narychlo oslovil. Bohužel buďto nemohli nebo pomoc přislíbili a pak se už neozvali .

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Pořad ještě nikdo neviděl, natož komentoval a už se zde bráníte proti případné kritice. Tak buď jste to udělali špatně a nemělo to jít do vysílání a nebo si za svým výtvorem stůjte.
Jak sis jistě všiml, tak na konci je smajlík. Za reportáží si stojím, jen jsem si povzdechl, že Klub přes mou snahu nijak nepomohl.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nějak mám pocit, že současný "klub" je pár lidí, kteří se touží zviditelnit na úkor plemene. Zaštiťují se záchranou plemene, prácí pro klub a přitom tak ani moc o pomoc nestojí, protože to by se ukázalo, že nejsou nepostradatelní.
Tak tohle bych tedy neřekl. Možná tomu tak v minulosti bylo, ale myslím, že pro současné vedení tohle tedy určitě neplatí.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Věřte tomu nebo ne, ale jeden televizní dokument "obraz plemene" moc zásadně nedělá. Lidé, kteří se o psi zajímají, dokážou posoudit a hledat informace i jinde. Nepejskařská veřejnost to přejde jako jeden z dokumentů o zvířatech-méně či více povedený. Takže natáčet pořad o pejscích, navíc v desátém měsíci těhotenství je činnost záslužná a obdivuhodná, ale vesmír na tom nestojí. Stále je to především činnost rize dobrovolná.
No v ČR a u odborné veřejnosti zcela jistě nikoliv. Ale dokument se bude vysílat v německé televizi a pro laickou veřejnost a ta si udělá obrázek i z krátkého šotu. Navíc spousta našich chovatelů prodává svá štěňata do německy mluvících zemí a jak jistě potvrdí, tak zájemců, kteří si dopředu prostudují všechny dostupné materiály o plemeni je skutečně jen mizivé procento. Takže v tomto smyslu je každá byť jen zmínka o plemeni ve sdělovacích prostředcích velice důležitá.
Pavel jest offline   Reply With Quote