Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Taky jste si mysleli, že váš pes je váš? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=8939)

Hanka 29-08-2008 12:28

Taky jste si mysleli, že váš pes je váš?
 
http://staj.ufonek.net/index.php?pg=...eno=62&odkud=0

:lol::lol::lol:

Wolf.Angel 29-08-2008 16:23

jéééé,sem tam nasla i nasi mamku Carey.....a ze prej Stifi :lol::lol:....

CDaniela 29-08-2008 18:14

Moje Kačka je tam 3x a pokaždé se jmenuje jinak :lol:

Hanka 29-08-2008 19:23

Jo Danielo, všimla jsem si. Ode mě je tam jen Fellow :o)). Možná, že tam napíšu. Je tam taky na hlavní stránce pokyn, aby se "okradení " ozvali. Na jednu stranu je to prkotina, jde jen o fotky, na druhou stranu by se děti neměly učit vykrádat stránky......

CDaniela 29-08-2008 20:29

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 155229)
Jo Danielo, všimla jsem si. Ode mě je tam jen Fellow :o)). Možná, že tam napíšu. Je tam taky na hlavní stránce pokyn, aby se "okradení " ozvali. Na jednu stranu je to prkotina, jde jen o fotky, na druhou stranu by se děti neměly učit vykrádat stránky......

Já to beru jako srandu. Vždyť o nic nejde. Mio je tam taky ;-)

mája 29-08-2008 21:10

Já tam mám Bena 2x , taky se pokaždý jmenuje jinak

Helenasotis 29-08-2008 21:53

No, ono je malinko rozdíl v tom, jestli tam máte psa jen vyfoceného (s tím toho moc nenaděláte) a nebo zda tam máte vlastní fotku, ke které jste nedali svolení k dalšímu užití.
Sice je to relativně prkotina, ale pokud vám začne někdo soustavně krást fotky, dopisovat si na ně vlastní copyrighty a ještě dá odkaz na vaše stránky, že tam jsou fotky "volně ke stažení", tak vše začne kapánek nabírat jiný rozměr. Ve chvíli, kdy pak dojde na to, že si jistá firma s celorepublikovou působností jaksi bez vašeho vědomí "vypůjčí" vaši fotku a začne z ní vyrábět zboží, které dále prodává, jde už opravdu o závažné porušení zákona. A dost těžko pak budete dokazovat, že zrovna v tomto případě vám to vadí a požadujete náhradu, když se jinak vesele vaše fotografie "potulují" po internetu a "kdokoli" si je může "vypůjčit".
Když jste pak v situaci, že jste do fototechniky a umu fotit investovali spoustu peněz a času, přesto jste dál jen zapáleným amatérem, který fotí zdarma pro radost, začnete se na to opravdu dívat jinak - totiž proč má na vaší námaze a investicích neoprávněně vydělávat někdo jiný?
Tenhle druhý případ nikomu nepřeji - přesto se může stát (osobně ho právě řeším).
No a že by se děti neměli učit krást, byť jde "jen" o fotky, s tím tedy rovněž souhlasím. (Jenže tohle asi opravdu pochopí až ten, kdo do něčeho investuje ten čas, finance a námahu a pak mu to někdo jen tak "šlohne".)

Takže vše má opět dvě strany pohledu ;)

Stela 30-08-2008 09:00

Souhlasím
 
V tomhle plně souhlasím s Helčou - není nad slušné zeptání a domluvě, ale pro takové využití fotek jako je stáj ufonek fakt nejsem. Taky tam mám psa dvakrát, ale bohužel to nejsou moje fotky.
Také jsem je nedávno kontaktovala. Našla jsem tam své fotky, ale byli pohotový a hned je potom smazali, bez větších problémů.

Stela 30-08-2008 09:11

Quote:

Originally Posted by mája (Bericht 155243)
Já tam mám Bena 2x , taky se pokaždý jmenuje jinak

Maruško buď ráda že ti z něj neudělali fenu mě udělali z Eimi 2 x psa :lol:

Tyna 30-08-2008 13:13

Mně se podařilo nechat odtamtud stáhnout i fotky, které nebyly moje, ale byl tam můj pes, chce jen trochu trpělivosti a dostatečně dlouho otravovat ve stylu, že si nepřeju, aby mělo moje zvíře cokoli společného se stránkama podobného ražení. Fotka se tam objevila hned po výstavě i s výstavním číslem, byla jsem na ní i já :roll:.

Mirkawolf 30-08-2008 22:14

Ja naprosto souhlasim s Helcou, ze stejnych duvodu, jake uvadi. Taky jsem tam x-krat mela fotky mych holek, a vzdycky me dokazalo vytocit, kdyz pod fotkou, kolikrat s mym copyrightem pres, bylo napsano ze si to dotycny uzivatel nafotil sam. Pokazde jsem pozadala o stazeni fotky a bylo mi vyhoveno, a asi to tem Ufonkarum doslo, uz jsem tam svoje psy dlouho nenasla.
Vzhledem k tomu, ze ale fotim i jine pejsky, tak bych musela prohledavat totalne cely Ufonek a na to nemam silu :( :|

CDaniela 31-08-2008 09:34

Téma se týká webu Ufounek, ne? Fotky mých psů nejsou z mé "dílny" a proto je mi úplně jedno jestli je holky z Ufounka používají. To, že Kačku nabízejí jako krycího psa mě dokonce pobavilo. Osobně si zase myslím, že toto je jedna z lepších variant zábavy dnešních dětí. ;-)
Pokud vám ostatním umístění vašich fotek na jejich stránkách vadí máte rozhodně právo nechat je stáhnout.

CDaniela 31-08-2008 09:43

A Mio je fenečka Klárka :cool:

Pavel 31-08-2008 21:51

Quote:

Originally Posted by Tyna (Bericht 155300)
chce jen trochu trpělivosti a dostatečně dlouho otravovat ve stylu, že si nepřeju, aby mělo moje zvíře cokoli společného se stránkama podobného ražení. Fotka se tam objevila hned po výstavě i s výstavním číslem, byla jsem na ní i já :roll:.

Já myslím, že to nechce žádnou trpělivost, protože to by člověk nic jinýho nedělal, než pořád projížděl podobné servery. Navíc pod plemenem československý vlčák jsou i jiná plemena, takže není vyloučeno, že nějaké čévéčko se objeví třeba pod knírači. To budeš projíždět denně ty desítky stránek ? Ne, prostě to chce, aby majitelé fotek se domluvili a podali společně trestní oznámení na jmenovaný server. Jen tak se dá podobným věcem zabránit.

Pavel 01-09-2008 11:59

ufonek.net je server založený na kradení fotografií. Už z principu. Virtuálního pejska si tu založí jen člověk, který žádného doma nemá. A kde vzít fotku ? No tak si projede web a nějakou si zkopíruje. Jak je vidět i z upozornění webmastera na úvodní stránce, zřejmě je to docela běžná akce. Jen by mne zajímalo, jak takového piráta potrestají :D.

Anarvin 01-09-2008 14:50

Zdravím,
tak to mi přijde malinko drsný, podávat na nějaký děti žalobu,´proč? jen proto, že nám to právní zákon umožňuje? Až půjde o pirátství ve smyslu co píše Helena tak bych neřekla ani půl slova a nějakým způsobem to řešila...pokud jde ale o děti, kteří si někde stáhnou fotky pejsků či koní a na internetu se o ně "starají" protože prostě nemůžou mít doma vlastní zvíře tak bych v tom žádný problém neviděla. Nepoužívají ty fotky do reklam ani na nic podobného,prostě se jim Vaši psi líbí a tak si je "osvojí" alespoň na tom netu... a někteří už by je za to pranýřovali...uf...trošku drsné.:roll:

CDaniela 01-09-2008 16:45

Mám podobný názor jako ty.
Nehledě na to, že původní téma bylo rozvedeno poněkud jinam, než Hanka zamýšlela. Aspoň já mám takový pocit. Pokud vím, nešlo o žádné kradení fotek, ale o pousmání se nad zjištěním, že "můj pes není můj".

mája 01-09-2008 21:46

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 155457)
ufonek.net je server založený na kradení fotografií. Už z principu. Virtuálního pejska si tu založí jen člověk, který žádného doma nemá. A kde vzít fotku ? No tak si projede web a nějakou si zkopíruje. Jak je vidět i z upozornění webmastera na úvodní stránce, zřejmě je to docla běžná akce. Jen by mne zajímalo, jak takového piráta potrestají :D.

Tak tady Pavle nemáš úplně pravdu, mám tam Bena 2x a obě fotky jsou z intercanisu, kde si psi fotili děti, tu jednu slečnu si pamatuji docela přesně, protože jsem ji upozornila že fotí ze špatného úhlu. Proto jsem tam žádnou reakci nepsala, jinak ze skušenosti jiných vím, že stačí upozornit admina a fotka je stažena.

Hanka 02-09-2008 10:38

Ahoj, chápu Helenu i Mirku ohledně kradení fotografií (Helčo pak dej vědět jak jsi uspěla s tou firmou:rock_3), to musí být k naštvání. Tohle mě ale nerozčiluje až tak, abych na ně podávala žalobu. Asi tam jen napíšu, aby smazali fotky mého psa.......

Pavel 03-09-2008 09:37

Já jsem nikde nepsal, že se má podávat žaloba na děti, ale na majitele serveru. Jinak mi připadne úplně jedno, zda autorská práva porušuje dítě nebo dospělý, efekt je úplně stejný. Stejně jako dítě má vědět, že nesmí někoho zabít nebo krást v samoobsluze, mělo by vědět, že nesmí krást fotky nebo texty na internetu. Jaký je v tom rozdíl ?
Maruško, samozřejmě, že je tam i spousta fotek, které si děti samy vyfotí, ale jak je vidět z upozornění na úvodní stránce, s porušováním autoráků je to na serveru hodně velký problém.
Mně osobně je to buřt, protože mé fotky tam nejsou (zatím). Protože se živím publikováním textů a fotek, mám s porušováním autoráků své bohaté zkušenosti. A vím, že jen rasantní postup proti porušovateli je jediný účinný.
Anarwin - není přece nic jednoduššího, než fotku získat zcela legálně tak, že se prostě majitele zeptám. Pokud je dítě schopno si vytvářet virtuální zvířátko na netu, tak už je zřejmě gramotné a může poslat email.


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org