Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Žijeme s vlčákem... (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Lidi jsou krutý aneb otrava (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=8553)

Romana Hajasova 29-06-2008 06:49

Lidi jsou krutý aneb otrava
 
Od úterka bojujeme s Amatty wolfem rhoderick sodar a Usanem s otravou. Nevím jestli se otrávili z pozřených buřtů venku ,nebo je někdo cíleně otrávil. :cry: Ami je na veterině hospitalizován a je pod infuzí a Usan je doma taky na infuzi,jenže Ami je na tom den odedne horší,už vůbec nevnímá a jde z něj krev ,má křečový záchvaty . Je mi hrozně a celá se třesu.Dnes se tam bojím zavolat.Držte nám všichni palce já pro ty psi žiju. Jen nechápu proč to lidi dělají ,jak může být někdo tak krutej ? :cry:

Edenseveru 29-06-2008 09:21

Romano, držím moc, moc palce!!!
Moc doufám,že to zvládnou, MUSÍ :cry: - jsou bojovníci !!!!
Lucka

saschia 29-06-2008 14:00

Drzim vam vsetkym palce...

Romana Hajasova 29-06-2008 19:43

Teď jsme přijeli z veteriny a Ami mě přivítal,chudák malej strašně trpí.Má zánět střev ,ledvin ...a bílkoviny má 800 stoupli mu ze 700 . Aspoň že nás dneska vnímal a celou mě umyl,byl sice od zvratků,ale v tu chvíli mi to bylo jedno.Pořád váhám jestli ho v takovym stavu vzít domu s kapačkama a s těma záchvatama ,tam je zase doktor po ruce ,ale chybí mu tam smečka.Zachránila by ho výměna ledvin ,která se ale dělá v Usa .Budeme za nim jezdit každý den. Je to bojovník a oba to zvládnou .

Mirkawolf 29-06-2008 22:32

Jezismarja, drzim vam moc palce, at to psi zvladnou.

Vim jak vam je, my jsme meli podobny pripad pred tydnem, mlada cubina se z toho vzpamatovava jeste ted. Nastesti toho neceho sezrala jen kousicek, takze jsme meli "jen" nepretrzite zvraceni, posleze cerny prujem, potom prujem s krvi - spis by se dalo rict krev s prujmem :shock: Fena byla vycerpana, mela bolesti, sotva chodila.
Na veterine jsme byli peceni vareni, RTG, rozbor krve, injekce... Ted uz ma jen antibiotika, prujem jeste porad, i po tydnu po vsech lecich, diete, ATB...

Romana Hajasova 30-06-2008 05:22

A jakou měla hodnotu bilkovin ? Mi do toho ještě chytli zánět. Ale stále věřím že ta hodnota bílkovin se zastaví a začne klesat.

Tyna 30-06-2008 07:45

Všichni držíme palce, abyste se z toho brzy dostali :cry:

Mirkawolf 30-06-2008 08:50

Quote:

Originally Posted by Romana Hajasova (Bericht 145261)
A jakou měla hodnotu bilkovin ? Mi do toho ještě chytli zánět. Ale stále věřím že ta hodnota bílkovin se zastaví a začne klesat.

Zadnou presnou hodnotu mi doktori nerekli. Jen ze bilkoviny jsou zvysene, ale zrejme ne tak drasticky, protoze to nijak neresili. Proste pes nemel silne krece a byl schopen chodit po vsech ctyrech, takze to klasifikovali "jen" jako tezkou gastroenteritidu. Napichali injekce a poslali nas domu, a za pul dne jsem tam byla zpatky, ze psa sla krev a takhle kolem dokola...
U nas byl asi velky rozdil v tom, ze ona toho nestihla sezrat moc, jinak by na tom byla asi jako ti vasi. :( Ale ty nervy, to nikomu nepreju zazit.

Hanka 30-06-2008 09:20

Romano, jestli je to už váš pátý otrávený pes, tak bych to řešila přestěhováním . Variantu, že bych zůstala kvůli nějakému magorovi bez psa zavrhuji.Udělá to znova, pokud přežijí. Jenže pak už to nerozchoděj. To je situace, která zdánlivě nemá řešení, ale něco musíte změnit:(. Já bych neměla energii na to, zažívat to znovu a znovu.

Romana Hajasova 30-06-2008 21:33

Já to zažívala v Jirkově 4krát ,pak jsme se přestěhovali sem do Chomutova a při mim štěstí jsme to schytali stejně a ještě kevšemu Bezručovo údolí je proslulí jedovatýma nástrahama ,to jsem se dnes dozvěděla.Prý do Postoloprt jezdí spousta lidí s otravou.Takže buďto sousedi ,nebo bezručák.Já už na tohle nemám sílu.buťo se odstěhujenm někam do Beskyd a tam bych to skusila ,nebo budu raději bez psů.Už na to nemám opravdu sílu. neni to jediný město ,kde se tohle dělá...Je mi tady z toho opravdu zle. Nebo zvolím jiný stát.

borislav 01-07-2008 09:33

Quote:

Originally Posted by Romana Hajasova (Bericht 145423)
neni to jediný město, kde se tohle dělá...Je mi tady z toho opravdu zle. Nebo zvolím jiný stát.

Je mi ľúto čo sa Vám a Vašim psom stalo. Držím palce, aby to dopadlo dobre.
Sám som to zažil viackrát na rôznych miestach môjho bydliska po Slovensku.
Ale nevoľte Slovensko.
Aj v inej téme odznelo " Na blbca narazíš všade".
Podľa mojich vedomostí je u nás, aspoň minulý rok bolo, legálne trávenie líšok a ešte niektorých druhov škodnej strychnínom. Robia to úplne legálne poľovníci, aspoň tí otrlejší. Boj s takouto skupinou ľudí je boj s veternými mlynmi.
Návnady na deratizáciu dostaneš takisto bežne v drogérii.
Najhoršie je, že ani polícia nemá snahu niečo spraviť, aj keď ide o miesta navštevované aj deťmi. Malá tabuľka s označením pozor návnada, pokiaľ vôbec je, nič nevyrieši. Deti tomu aj tak nevenujú pozornosť a sústavne ich sledovať je prakticky nemožné.
Pri ostatnom útoku na naše zvieratá ( streľba) som oznámil susedom naokolo, že som podal na políciu trestné oznámenie. Známy v uniforme sa so služobným autom zastavil u nás a prešli sme viditeľne okolie domu. Magora to možno na čas zabrzdilo. Pol roka je zatiaľ pokoj.
Michal

Mirkawolf 01-07-2008 09:54

Quote:

Originally Posted by Romana Hajasova (Bericht 145423)
Nebo zvolím jiný stát.

My jsme v jinem state a neni to nic platne. Blbci se najdou vsude. :evil: Jak to vypada se psy, jsou lepsi?

Tipsy 01-07-2008 12:42

Ahojte, drzim Romanka palce. Nestacim sa divit, je mi z toho nanic...:|

Romana Hajasova 01-07-2008 15:56

Hmm jak tak koukám ,tak si nevyberu,nedivim se že vlci i ostatní zvířata prohrávají boj s lidmi .Ty jedovatý nástrahy by měli zrušit a to už i kvůli malým dětem. Jedný pani kousek od nás v Blatně ,někdo zapálil kotec se psi ,naštěstí se zachránili ,ale pak je stejně otrávil. Přemýšlela jsem aspoň o koni ,bíložravci ,ale i snima je to stejné. Já to se zvířatama vzdávám ...
Jinak Usanovi se přitížilo,sice malinko klesli bílkoviny na 600 ale selhávají ostatní orgány ,těžce dýchá a Amimu se prý ulevilo,výsledky jeho rozboru budu mít večír až za nim pojedeme.Zatím neměl záchvat a snad ani krvavý průjem,no uvidíme dneska . Ale chudáček trpí a sotva chodí ,vypadají jak trosky .Když je držím takhle oba vedle sebe ,říkám si PROČ ? Ještě dáme na zahradu kamery ať máme důkazy a nikde jim nesundám košíky,když tohle přežijí,ale mi budeme pevně bojovat ...

saschia 01-07-2008 16:13

Toto je hrozne ake su tie ludia svine, naozaj uz je to vrchol... Jeden aby si kupil pomaly ostrov a ohradil elektrikou...
Romana, drzim paste a aj tebe Mirka.

Aris 01-07-2008 20:11

Tak to poznám, síce nie otravou, ale strielaním na psov, kvoli tomu, že sú v dedine na volno, aj ked ich mám pri nohe. U nás jednému psovi odsekli hlavu:cry::cry::cry::evil: Šla som na prechádzku a našli sme telo a 20m odtial hlavu. Je to fakt des. Aby sme sa báli pustiť psa z očí:(

Romana Hajasova 01-07-2008 21:13

když se to do pátku nezlepší tak je chtěj utratit ale já si je vezmu i s kapačkama domu a dám jim ještě týden šanci ,pak by je to nemělo cenu trápit,děsně trpí bolestmi všeho hlavně ledvin ,jsou intoxikovaný. Ale bojujou a mi s nimi ,tak pevně věřím že se ty ledviny chytí. Je to hrůza čeho jsou lidi schopný-

mája 01-07-2008 21:57

Taky držím palce. Lidi jsou zlí, co dělám v útulku, se s tím setkávám každý den...

Edenseveru 01-07-2008 23:29

:cry: modlím se za vás !

Mirkawolf 02-07-2008 08:56

Nase Alina uz je z toho venku, vcera dobrala antibiotika a prujem konecne taky prestal. Je fakt, ze na tom nebyla tak zle, jako Usam a Amatty. I kdyz pro me to byla hruza, v tak hroznem stavu jsem psa nikdy nemela.

Drzim palce, at to ti vasi zvladnou.


All times are GMT +2. The time now is 15:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org