Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport & trénink (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Běh u kola (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=8934)

Tyna 28-08-2008 08:58

Běh u kola
 
Zdravím všechny... chtěla bych poprosit ty, kdo berou psa ke kolu, o rady ohledně vhodné zátěže na začátek. Jak jste začínali? Jde mi o vzdálenost, rychlost. Povrchy mám vyřešené, co nejméně asfaltu, to je mi jasné. Jak jste postupně zátěž zvyšovali?
Předem děkuji za každou odpověď :rock_3

Jats 28-08-2008 09:58

Ahojky naše Affi někdy kolem 7 měsíců okusila kolo prvně, pochopila hnes jak se běhá a že se nemá motat pod kola, to jsme jeli asi 3 km, teď když se mi chce tak jedeme asi 10 km k rybníku, na delší štreky nemám (já) fyzičku ani čas. Orychlost jsem se nikdy nestarala protože se málokdy stane že by pes byl za mnou většinou se žene jako vítr, protože to miluje a vleče mě za sebou protože ji nestíhám, na psu uvidíš jestli ho to ještě baví nebo ne. Zkoušej a ono to půjde:)

Wolf.Angel 28-08-2008 15:44

my jsme zatim jeli tedy jenom tak dvakrat,vetsinou chodime pesky, a to jsem ho doslova a do pismene táhla já, a nedokazal pochopit kam ze ho to tahnu a ze ma dokonce behat :lol:
Snad brzo pochopi ze me ma tahnout:lol:...musime vic jezdit,ale my prave zadsi chodme peskobusem:)

Hanka 28-08-2008 18:51

My kolo zvládáme často a běžně. Ale nechtěla jsem to tu rozebírat. Mrkni se Tyno do historie diskuze, kolo se tu probíralo...Loni?

alexa 28-08-2008 21:02

Pes by neměl táhnout Tebe, ani Ty jeho. Měl by se naučit klusat - ne cválat - na prověšeném vodítku. Pokud bude pes táhnout (dopředu nebo dozadu), hrozí že si při větších vzdálenostech může strhnout tlapky. Ve cvalu se zase rychleji unaví. Začal bych tak 5-ti kilometrovými "cyklovycházkami" rychlostí cca 8 až 10 km za hodinu. Postupně můžeš zrychlovat, ale jen než pes začne cválat. Aby pes klusal rychle a neměl tendence jít do cvalu, to chce trénink. Jestli chceš trénovat na ZVP, tak na čtyřícítku stačí, když dáš tak do 10 km jednou až dvakrát týdně během měsíce před zkouškami, ale týden před nimi ho nech v klidu. Stačí natrénovat rychlost tak 15 - 16 km/h, na výbornou Ti stačí průměr 13 km/h, na dobrou 10 km/h.
Osobně bych bral ke kolu jen dospělého psa, min. 12 měsíců starého a to ještě jen na velmi krátké projížďky (jen kvůli tomu, aby si zvykl chodit vedle kola), delší trasy bych si nechal ještě aspoň o půl roku až rok později. Karel

Tyna 29-08-2008 07:14

Karle děkuju, takhle nějak jsem si tu odpověď představovala. Zatím vyrážíme na trasu kolem 7 km, kdy mám psi na vodítku u kola slabé dva, tři km, jen na rovných cestách a kousek po silnici, v terénu si lítají na volno, jak se jim chce. Pomalu je zvykám na pohyb na vodítku vedle kola. O vytrvalostní zkoušce jsem uvažovala, ale zatím je to opravdu jen ve fázi uvažování, pes by to asi zvládl, s psovodem to bude horší :lol: Jinak bych samozřejmě ke kolu netahala mlaďocha, čubině budou dva roky a psovi pět.

alexa 29-08-2008 07:36

Jen k té zkoušce - myslím že máš ještě dost času na trénink, termín pro doručení (ne odeslání) přihlášek na letošní ZVP, které budou 25.10.2008 v Jevišovicích, je 17.10. Přihláška a informace budou teď ve trojce Zpravodaji, nebo pak ke stažení na klubových stránkách (tohle ale Ty víš, je to informace hlavně pro ostatní :o) ). ZVPI je 40 km, budou to 2 okruhy po 20-ti km. Nutno počítat s tím, že v Jevišovicích není nikde ideální rovina, ale zkusíme najít trasu s co nejmenšími kopečky :o). Ale zase to povede pěknou krajinou, většinou lesy, ne po nudné placce kde nic není. Jinak psovodi se můžou střídat - stačí když dáš jeden okruh 20 km a druhý může jet se psem někdo jiný.
Karel

Wolf.Angel 29-08-2008 16:07

Quote:

Originally Posted by alexa (Bericht 155049)
Pes by neměl táhnout Tebe, ani Ty jeho.

ja jsem samozrejme myslela v postroji....s obojkem samozrejme peklne vedle kola,to je jasny;-)


All times are GMT +2. The time now is 05:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org